Coś specjalnego tylko dla osób z listy zainteresowanych Akademią ;)
Możesz popracować nad koncentracją również w krótkich odcinkach czasu.
W końcu nie zawsze mamy dostępne godziny na ogarnięcie zadań.
Ta oferta jest dostępna przez:
Coś specjalnego tylko dla osób z listy zainteresowanych Akademią ;)
Możesz popracować nad koncentracją również w krótkich odcinkach czasu.
W końcu nie zawsze mamy dostępne godziny na ogarnięcie zadań.
Ta oferta jest dostępna przez:
Chcesz pracować w skupieniu
i efektywnie wykorzystywać czas, nawet gdy masz tylko 15 minut?

W kursie „Jak się skupić w krótkich odcinkach czasu?” poznasz skuteczne i łatwe do wdrożenia strategie, dzięki którym czas przestanie Ci przeciekać przez palce.

Dowiesz się też, jak organizować sobie pracę, kiedy masz do zrobienia mnóstwo małych zadań.

Chcesz pracować w skupieniu i efektywnie wykorzystywać czas, nawet gdy masz tylko 15 minut?

W kursie „Jak się skupić w krótkich odcinkach czasu?” poznasz skuteczne i łatwe do wdrożenia strategie, dzięki którym czas przestanie Ci przeciekać przez palce. Dowiesz się też, jak organizować sobie pracę, kiedy masz do zrobienia mnóstwo małych zadań.
Niech zgadnę...

Twój czas na pracę jest często mocno poszatkowany?

Przez to masz wrażenie, że trudno Ci zrobić coś konkretnego? A może od dawna obiecujesz sobie, że zaczniesz wykorzystywać każde wolne 10 czy 15 minut na jakieś sensowne działania? Ale zawsze kończy się tak samo… bo Twoja głowa odmawia skupienia w tak krótkim czasie.


Skutek jest taki, że kiedy wreszcie siadasz przed komputerem i zabierasz się za pracę, Twoje myśli odlatują w kierunku:


 • zaległych maili, które czekają na odpowiedź,
 • codziennych obowiązków, które musisz ogarnąć po pracy,
 • pomysłów na nowe projekty, które chcesz zrealizować jeszcze w tym miesiącu,
 • telefonu, na którym ciągle pojawiają się kolejne powiadomienia…

Wkurzasz się, że nie jesteś w stanie wykroić na pracę dwóch, trzech, czterech godzin ciągiem… które przeznaczysz tylko na merytoryczne działania, kiedy nikt Cię nie będzie odciągał od pracy?

Doskonale Cię rozumiem i znam ten stan (niestety z doświadczenia, nie z opowieści znajomych ;-)).

Wiem, że gdy ma się bardzo mało czasu na pracę w skupieniu, albo gdy ten czas jest poszatkowany, pojawiają się frustracja i niemoc.

Sama przez kilka lat łączyłam pracę ze studiami. A teraz łączę pracę na etacie z działalnością w sieci – regularnie nagrywam podcast, piszę bloga i tworzę kursy.


Kiedy studiowałam, „wyrywałam” z dnia pojedyncze chwile „z doskoku” na pracę nad zleceniami IT.

Potem rozpoczęłam pracę w korporacji i miałam nadzieję, że tam osiągnę stan głębokiej koncentracji przez długie godziny… ale jako przełożona zespołu miałam codziennie do „odhaczenia” na liście dziesiątki drobnych zadań, które mocno utrudniały mi skupienie na podstawowej, merytorycznej robocie, czyli programowaniu.


Więc obeszłam system i nauczyłam się, jak sobie z tym radzić!

Ale zanim tak się stało, musiałam opanować cztery rzeczy:

rozpisywać zadania w taki sposób, żeby od razu wchodzić w tryb pracy;

dobierać trudność zadań do swojego poziomu energii;

skupiać się i efektywnie wykorzystać nawet krótkie sesje pracy;

sprytnie kontrolować to, co mnie najbardziej rozprasza.

Ty też możesz się tego nauczyć z moją pomocą w ramach kursu „Jak skupić się w krótkich, nieplanowanych odcinkach czasu”!

Dla kogo jest ten kurs?
Dla freelancerek i freelancerów, którzy chcą w bardziej efektywny sposób ułożyć działania w swoim biznesie i dzięki temu zmniejszyć liczbę godzin poświęcanych na pracę.

Dla osób, które jednocześnie pracują i studiują (np. na podyplomówce) albo łączą dwa rodzaje pracy zawodowej (np. etat + działalność pod własną marką) i zależy im na maksymalnym wykorzystaniu czasu po południu i wieczorem.

Dla zatrudnionych na etacie, którzy z zasady nie przyjmują zleceń po godzinach, ale chcą pracować wydajniej, po to by szybciej kończyć rozpoczęte zadania i projekty.

A przede wszystkim dla osób, które chcą umieć wykorzystywać nawet krótkie chwile na pracę, a odzyskany czas przeznaczyć np. na odpoczynek i ulubione przyjemności ;-)

Dla kogo jest ten kurs?

Dla freelancerek i freelancerów, którzy chcą w bardziej efektywny sposób ułożyć działania w swoim biznesie i dzięki temu zmniejszyć liczbę godzin poświęcanych na pracę.


Dla osób, które jednocześnie pracują i studiują (np. na podyplomówce) albo łączą dwa rodzaje pracy zawodowej (np. etat + działalność pod własną marką) i zależy im na maksymalnym wykorzystaniu czasu popołudniu i wieczorem.


Dla zatrudnionych na etacie, którzy z zasady nie przyjmują zleceń po godzinach, ale chcą pracować wydajniej, po to by szybciej kończyć rozpoczęte zadania i projekty.


A przede wszystkim dla osób, które chcą umieć wykorzystywać nawet krótkie chwile na pracę, a odzyskany czas przeznaczyć np. na odpoczynek i ulubione przyjemności ;-)

Jak wygląda kurs?

 • Szkolenie „Jak skupić się w krótkich, nieplanowanych odcinkach czasu” składa się z 15 krótkich lekcji wideo, których przerobienie zajmie Ci około 75 minut.
 • Przygotowując kurs korzystałam ze zweryfikowanych źródeł, badań naukowych i książek, ale nie będę Cię zarzucać niepotrzebnymi szczegółami. Teorię ograniczyłam do niezbędnego minimum, a podstawą kursu są praktyczne strategie pomocnych w skupieniu, które wypracowałam przez lata i wielokrotnie przetestowałam w codziennej pracy! O wszystkim opowiadam prostym językiem, wybierając to, co ma największe znaczenie w osiągnięciu skupienia na co dzień podczas pracy w krótkich odcinkach i co pozwoli Ci szybko zauważyć zmianę!
 • Poza lekcjami wideo otrzymasz bonus w postaci szablonu do rozpisywania sobie pracy w projektach – dzięki niemu łatwiej Ci będzie sensownie wykorzystać każde wolne 10 czy 15 minut.

  Dostaniesz też specjalną matrycę, która pomoże Ci zapanować nad krótkimi zadaniami i zmniejszy poczucie chaosu i przytłoczenia ilością zadań na liście „to-do”.
 • A ponadto:
  12 miesięcy dostępu do platformy online ze wszystkimi materiałami, dzięki czemu wrócisz do tych nagrań w razie potrzeby
  dostęp do wszystkich lekcji od razu po zakupie, dzięki czemu zaczniesz działać jeszcze dzisiaj!
  gwarancja satysfakcji, w ramach której masz 14 dni kalendarzowych na zwrot kursu, a ja Ci oddam 100% zapłaconej ceny (bez zadawania jakichkolwiek pytań!).

  Uwaga! Kurs jest przeznaczony do samodzielnej pracy – nie obejmuje spotkań o z góry ustalonej godzinie. Możesz go przerabiać w dowolnym momencie. Dostęp do platformy masz 24h/7 (z dowolnego miejsca z dostępem do internetu).
Dlaczego warto dołączyć?
Maksimum praktycznych porad, minimum teorii
Strategie, jak mimo krótkich sesji pracy popychać projekty do przodu
Wskazówki, jak zarządzać dużą liczbą małych działań
Nauka mądrego i efektywnego rozpisywania zadań
Dołącz do kursu i dowiedz się, jak mądrze rozpisywać swoje zadania a potem pracować efektywnie i w skupieniu nawet jeśli masz do dyspozycji tylko 15 minut.

Kurs wideo online

32% taniej!
127 zł zamiast 187 zł

15 lekcji wideo na wygodnej platformie kursowej


Dostęp do materiałów na 12 miesięcy


14-dniowa gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy bez podawania przyczyny


🎁 Bonus nr 1: szablon do rozpisywania pracy w projektach (dwie wersje: w Notion i w Arkuszach Google)


🎁 Bonus nr 2: matryca do uporządkowania krótkich zadań (dwie wersje: w Notion i w Arkuszach Google)

DOŁĄCZAM DO KURSU ze zniżką 32%! ⇒
Oferta kończy się za:
Kim jestem i dlaczego możesz mi zaufać?
Hejka! Nazywam się Monika Torkowska i zawsze chciałam czegoś więcej niż „życie samą pracą”. Dlatego od blisko 10 lat zajmuję się produktywnością.

Od 4 lat łączę etat z działalnością online: tworzę treści na bloga, publikuję w social mediach, piszę newsletter o mentalnej stronie organizacji pracy. Od 2021 roku regularnie, co dwa tygodnie nagrywam podcast „Między wskazówkami”, w którym pokazuję, jak być produktywną bez spiny i na własnych zasadach. A do tego jestem programistką (na cały etat).

Czasem dostaję pytania, jak ogarniam te wszystkie rzeczy i jeszcze mam czas na zwykłe życie.

Nie znam magicznych trików. Produktywność to dla mnie sztuka eliminowania tego, co zbędne. A z drugiej strony sztuka robienia właściwych rzeczy, z właściwych powodów i we właściwy sposób. No i jeszcze w odpowiednim czasie ;-)

A jednym z najważniejszych elementów tej układanki jest skupienie – również w krótkich, nieplanowanych odcinkach i działanie z tym, co mamy już teraz.
Naucz się wykorzystywać czas, którym dysponujesz tak, aby realizować to, co dla Ciebie ważne – ale bez przepracowywania się i siedzenia po godzinach.
Umiejętność skupienia, którą wypracujesz, pozwoli Ci na osiąganie swoich celów nawet wtedy, gdy pracujesz nieregularnie i w krótkich odcinkach czasowych.

Często zadawane pytania

Po co mi ten krótszy kurs? Czy nie wystarczy mi sama Akademia Skupienia (planuję ją kupić)? Czym się różnią te kursy?
Akademia Skupienia oraz kurs „Jak się skupić w krótkich odcinkach czasu?” to dwa zupełnie różne szkolenia, nastawione na różne rezultaty. Ich zakres tematyczny nie pokrywa się.

Akademia Skupienia to bardzo kompleksowy proces, w którym zajmujemy się skupieniem od samych fundamentów. Zaczynamy m.in. od tego, do czego jest nam potrzebne skupienie. Potem przechodzimy do poznawania siebie i naszych codziennych nawyków (na tym etapie monitorujemy rozproszenia itp.). Następnie zastanawiamy się, jakie strategie są dobre dla naszego skupienia na co dzień, przy naszym trybie pracy. Na sam koniec uczymy się, co zrobić, żeby strategie, które wypracujemy w czasie szkolenia, zostały z nami na dłużej i żeby nie zniknęły przy okazji pierwszych zawirowań w harmonogramie dnia ;-)

Cel kursu „Jak się skupić w krótkich odcinkach czasu?” jest zupełnie inny. W nim koncentrujemy się konkretnie na jednym zagadnieniu: pracy w skupieniu, jeśli mamy do dyspozycji kilka-kilkanaście minut. W Akademii Skupienia nie ma o tym mowy i nie poznasz w niej narzędzi przeznaczonych specjalnie (!) do pracy w krótkich odcinkach czasowych.
Mam ADHD i nic na mnie nie działa. Czy kurs jest dla mnie?

To spoko! Sama z ADHDowo okablowanym mózgiem żyję od ponad trzydziestu lat. ;)

A od niedawna mam tego świadomość.


Dla jasności. Żaden kurs, żadna książka, żadne szkolenie nie mają za zadanie zastąpić (w zależności od tego, czego Ty potrzebujesz) wsparcia farmakologicznego, psychoedukacji, czy psychoterapii. Każda z tych rzeczy ma inne zadanie.


Osoby specjalizujące się w psychologii czy psychiatrii nie zorganizują Ci życia i pracy od strony efektywności, optymalizacji działań, skupienia uwagi. Choć mogą wspomagać Cię w tym procesie, to nie dostarczą gotowych rozwiązań dostosowanych do Twojego trybu funkcjonowania i nie wykonają roboty za Ciebie (wiem, chciałoby się czasem!). ;)


To jest Twoje zadanie. A kurs jest bardzo skutecznym narzędziem samopomocowym, które ułatwi Ci proces pracy nad Twoją umiejętnością koncentracji.


Akademia Skupienia jest dla Ciebie, jeśli przyda Ci się pomoc kogoś, kto zna temat skupienia i produktywności od podszewki i potrafi poprowadzić Cię przez proces znajdowania i wdrażania przez Ciebie rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb. ;)

Moje krótkie odcinki przeznaczone na pracę są planowane, tzn. wiem, że między spotkaniami mam X czasu do wykorzystania. Czy w takim razie kurs sprawdzi się również u mnie?
Jak najbardziej jest to kurs dla Ciebie, ponieważ kiedy mamy na pracę kilka-kilkanaście minut, zasada działania jest zawsze taka sama – obojętnie czy ten czas zaplanowaliśmy sobie sami, czy ktoś inny nam go „zorganizował”, czy też całkowicie niespodziewanie zrobiła nam się jakaś mała luka w harmonogramie. Omawiam to dokładniej w jednej z początkowych lekcji.
Dlaczego w takim razie w tytule kursu pojawia się wzmianka o „nieplanowanych odcinkach”? Bo to mniej oczywiste dla ludzi, że z takimi fragmentami również da się „coś” zrobić.
Bonusowe szablony są przeznaczone do korzystania w Notion albo w Arkuszach Google, a ja nie lubię tych aplikacji (wolę papier). Czy będę w stanie z nich skorzystać?
Rozumiem to, czasem lepiej „się myśli” na papierze. Szablony w aplikacji mają jednak dodatkową funkcję – możesz w nich sortować zadania i filtrować je na podstawie wybranych kryteriów. Papier tego nie potrafi ;-) Ale jeśli nie zależy Ci na tym, możesz spokojnie wydrukować szablony z Arkuszy Google i korzystać z nich w analogowej formie.
A co jeśli kurs mi się nie spodoba?
Biorę to ryzyko na siebie. Kurs jest objęty 14-dniową gwarancją satysfakcji. Dla Ciebie to oznacza, że jeśli materiał Ci się nie spodoba, możesz napisać maila (na adres: zwroty(at)nierozpraszalnosc.pl), a ja zwrócę Ci całą kasę. Nie musisz podawać powodu, nie będę o to pytać. Termin 14 dni liczony jest od daty zakupu.
Czy otrzymam fakturę?
Tak. Podaj dane do faktury podczas składania zamówienia, a system wystawi ją automatycznie. Otrzymasz ją na maila wpisanego w formularzu.
Co to znaczy, że kurs jest dostępny online?
„Jak się skupić w krótkich odcinkach czasu?” to szkolenie w formie lekcji wideo, które znajdują się na platformie kursowej dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej (24h/7). Do platformy logujesz się za pomocą loginu i hasła. Konto tworzone jest automatycznie po zakupie. Dane do logowania otrzymasz na maila podanego podczas składania zamówienia.
Czy mogę korzystać z kursu na różnych urządzeniach?
Tak, kurs jest dostępny na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową i dostępem do sieci.
Czy można korzystać z materiałów bez dostępu do Internetu?
Nie, lekcje wideo możesz odtworzyć tylko na platformie, więc dostęp do Internetu jest niezbędny. Nie ma możliwości pobrania ich na Twoje urządzenie.
Masz jakieś inne pytania? Coś nadal jest niejasne?
Napisz do mnie na adres: monika(at)nierozpraszalnosc.pl. Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.
Czas na Twoją decyzję! Pozostało:
Copyright © 2023 · Grafiki: Storyset, Flaticon, Canva | Strona osobista | Regulamin | Regulamin Newslettera | Polityka Prywatności